ماموریت و اساسنامه

هدف اصلی

مدیریت هزینه و درآمد بخش کشاورزی مبتنی بر افزایش راندمان تولید
پایش اتفاقات قابل رویت در مزرعه جهت ایجاد تصمیمات صحیح و کاهش هزینه
کمک به ایجاد الگوی کشت مناسب در مزارع
مدیریت آب و انرژی در مزارع
حفظ محیط زیست و منابع کشور
افزایش ارتقاء بخش کشاورزی و تولید محصول سالم

اهداف کوتاه مدت

1 - پلتفرم ثبت و نمایش داده های مزرعه زراعی و باغی جهت تحلیل و ایجاد شاخص تولید در مزرعه بر پایه اصول اقتصاد کشاورزی
2 - پلتفرم ثبت و نمایش داده های مزرعه زراعی و باغی جهت تحلیل و ایجاد شاخص تولید در مزرعه بر پایه اصول اقتصاد کشاورزی
3 - ایجاد ابزارهای تصمیم گیری صحیح جهت افزایش راندمان تولید در مزرعه زراعی و باغی

اهداف میان مدت

سامانه تحلیلی مدیریت هزینه و درآمد بر پایه اصول اقتصاد کشاورزی

اهداف بلند مدت

پلتفرم گلخانه و امور دام شامل گاوداری ها، دامداری ها، استخر های پرورش ماهی

مقدمه

استفاده از منابع طبیعی برای تامین غذا را در فرایند محقق شده است. حرفه کشاورزی وظیفه تامین منابع غذایی را بر عهده خود دارد. البته این غذا باید با استفاده از منابع طبیعی اقتصادی تولید شود. اقتصادی تولید کردن در کنار سالم تولید کردن میتواند نظم و پایداری را برای بشر ایجاد کند. برای رسیدن به کشاورزی اقتصادی و سالم نیاز به برنامه ریزی دقیق در مزرعه کشاورز است. و این برنامه ریزی نیاز به داده و شاخص ارزیابی دارد. متاسفانه تا کنون کشاورزان کمی توانسته اند برنامه ریزی برای کشت و کار خود در حوزه کشاورزی ایجاد کنند. که متاسفانه بسیاری از این برنامه ریزی ها نیز حتی بر اساس شاخص های صحیحی طرح ریزی نشده است. این موضوع موجب افزایش هزینه های تولید در کشور ایران شده است. این افزایش هزینه های تولید متاسفانه موجب بروز اتفاقات ناگوارتری نیز می شود از جمله این اتفاقات از بین بردن منابع طبیعی برای منافع بیشتر، استفاده بی رویه از سموم و افت کش ها و روش های ناصحیح در تولید بخش کشاورزی برای اینکه بقاء کشاورزی خود را حفظ کنند. تمام این اتفاقات به دلیل نداشتن شاخص های ارزیابی صحیح و دقیق از مزرعه کشاورز است. اگر سامانه یا پلتفرمی بتواند این دادهها را ثبت و تحلیل کند میتواند به کشاورز و بعد مدیریت کشور کمک بزرگی کند. با برنامه ریزی مبتنی بر شاخص های مورد ارزیابی برداشت های مزرعه می توان به شاخص های دقیقی برای مدیریت مزرعه رسید. مدیریت موجب افزایش کیفیت و کاهش هزینه در مزرعه خواهد شد. به همین دلیل شرکت خوشه پروران مهام تصمیم به ایجاد یک سامانه برداشت و ثبت داده های مزرعه نموده است. این سامانه مدیریت مزرعه می کوشد تا اطلاعات مختلفی را در بخش های متفاوت از مزرعه را ثبت و ذخیره نماید تا در نهایت با تحلیل این داده ها به مدیریت صحیح مزرعه کمک کند.

قوانین و مقررات

حریم خصوصی

اگرو پرزیدنت با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از امکانات و خدمات پلتفرم های موجود در آن، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارائه خدمات بهتر، اطلاعاتی مانند آدرس و شماره تلفن مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های اگرو پرزیدنت قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرآیند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست کاربران حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. یادآوری می‌شود با توجه به آدرس و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس و تلفن‌های رسمی مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

بنابراین، درج آدرس و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط کاربر، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، اگرو پرزیدنت جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از کاربر، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگرو پرزیدنت تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.

همچنین اگرو پرزیدنت ممکن است برای ارتباط با کاربران، بهینه سازی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه ، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه اگرو پرزیدنت را در پروفایل خود لغو کنند.

اگرو پرزیدنت اطلاعات را توسط کوکی (cookie) جمع آوری می کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید.

اگرو پرزیدنت ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، اگرو پرزیدنت می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وب‌سایت اگرو پرزیدنت، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به اگرو پرزیدنت اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدیدی ثبت نمایند.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق‌الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده وکاربر حق هر گونه ادعا علیه اگرو پرزیدنت را از خود سلب می‌کند. اگرو پرزیدنت هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای اگرو پرزیدنت وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.

اگرو پرزیدنت برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه ای امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

در صورت وجود هرگونه سوال٬ لطفا با اطلاعات تماس زیر ارتباط برقرار کنید.

تلفن تماس :
051-36031992

ماموریت

در بخش اعظمی از کشاورزی حال حاضر متاسفانه داده های مدیریت مزرعه که شامل کلیه متغیرهای کاشت، داشت، برداشت و همینطور آبیاری مصرف انرژی و هزینه کردها می باشد ثبت نشده و تحلیل نمی شود. از این رو کشاورزان شاخص های مناسب برای تصمیم گیری را در اختیار ندارند. از ماموریت اصلی این پلتفرم می توان به ثبت این وقایع و به تحلیل درآوردن و ایجاد یک تاریخچه مناسب از مزرعه اشاره کرد. در صورت ثبت این وقایع امکان تحلیل آنلاین آن نیز برای کشاورز فراهم میشود. از این رو کشاورز در هر لحظه می تواند به ارزش های مختلف در مزرعه دسترسی داشته باشد. با داشتن تاریخچه این ارزش ها و متغیرها و مشاهده تحلیلی آن‌ها به صورت آنلاین موجبات موفقیت های بسیاری را برای کشاورز ایجاد کند. از موفقیت های کشاورز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کمک به تصمیم گیری های کوتاه مدت با کمترین خطا

2. کمک به تصمیم گیری های بلند مدت با کمترین خطا

3. تعیین الگو کشت

4. ارزش گذاری مصرف آب

5. مدیریت مصرف آب به جهت افزایش راندمان تولید

6. مدیریت صحیح منابع انرژی و محاسبه دقیق مصرف و نیاز

7. مدیریت منابع انسانی با بالاترین راندمان

8. حفظ و سیادت از محیط زیست

9. تولید محصول سالم

کشاورز با داشتن این شاخص های تحلیلی در مزرعه به موفقیت های بالا دست پیدا خواهد کرد. این موفقیت ها موجبات افزایش ارتقا کشاورزی کشور را نیز فراهم میکند. از بخش های دیگر این سامانه نیز میتوان به بخش دوم که ابزارهای مدیریت مزرعه نامگذاری شده است اشاره کرد. در این بخش ابزارهایی که میتواند به تصمیم گیری کشاورز کمک کند و این تصمیمات موجبات افزایش راندمان و عملکرد و تولید محصول سالم را در بر خواهد داشت.
از این ابزارهای میتوان به سامانه های زیر اشاره کرد:

1.سامانه انتخاب رقم مناسب کاشت
این سامانه با در اختیار داشتن دیتابیس بذور ثبت شده کشور و الگوریتم ها شناسایی هواشناسی در منطقه و همینطور الگوریتم ها تعیین فصل رشد در منطقه مورد نظر میتواند ارقام مناسب را پیشنهاد و در معرض مقایسه برای کشاورز قراردهد. انتخاب رقم مناسب از متغیرهای مهم در تولید با بالاترین عملکرد محسوب می شود.

2. سامانه تاریخ کاشت مناسب
تاریخ کاشت مناسب نیز از یکی از مهمترین فاکتورهای مدیرت مزرعه می باشد. در صورت تعیین تاریخ کاشت مناسب در منطقه می تواند با بخش زیادی از آفات و بیماریها و تنش های پیش رو مقابله و مزرعه ای سالم با عملکرد بالا را تجربه کرد. از این رو این سامانه با توجه به دیتابیس ارقام گیاهان زراعی مختلف و ایجاد الگوریتم های مناسب جهت انتخاب متغیرهای تاریخ کاشت می تواند شروع کاشت در منطقه و بهترین تاریخ مناسب را نیز اعلام نماید. در فاز بعدی این سامانه اقداماتی چون مدیریت ایجاد مساحت کاشت و زمان آبیاری نیز افزوده خواهد شد.

3.سامانه تعیین نیاز سرمایی باغات و تعیین تاریخ برداشت
در باغات به خصوص باغات با ارزش افزوده بالا چون پسته تعیین نیاز سرمایی، تعیین نیاز گرمایی و همینطور تاریخ برداشت از مهمترین فاکتورهای مدیریت باغات می باشد. این سامانه با در اختیار داشتن کلیه داده های نیاز سرمایی ارقام مختلف در باغات و الگوریتم های اقلیمی در اختیار می تواند محاسبات نیاز سرمایی را برای هر نقطه از کشور انجام داده و در اختیار کشاورزان عزیز جهت تصمیم گیری صحیح جهت مدیریتی باغ قرار دهد. همینطور کشاورزان با داشتن داده های تاریخ برداشت باغات میتوانند مدیریت مناسبی در برداشت خود داشته باشند که این سامانه به آنها کمک خواهد کرد.

سامانه مدیریت مزرعه

این سامانه دو بخش اصلی دارد

1. سامانه مدیریت ثبت و تحلیل وقایع مزرعه (زراعی و باغی)

سامانه مدیریت ثبت و تحلیل وقایع مزرعه زراعی و باغی از دو بخش کلی تشکیل شده است:
بخش مدیر (President)
بخش کارشناسان (User Expert)

2. ابزارهای مدیریت مزرعه (زراعی و باغی)

در این بخش ابزارهایی جهت تصمیم گیری صحیح برای مزارع زراعی و باغی برنامه ریزی شده است. از ابزارهای طراحی شده میتوان موارد زیر اشاره کرد:
سامانه انتخاب رقم مناسب کاشت
سامانه تاریخ کاشت مناسب
سامانه تعیین نیاز سرمایی باغات و تعیین تاریخ برداشت


سامانه مدیریت ثبت و تحلیل وقایع مزرعه (زراعی و باغی):

این سامانه موجبات ثبت کلیه داده های متغیر را در مزرعه از قطعه کشت شده تا انبار کشاورز، همینطور کلیه مکانیزاسیون را انجام می دهد. همینطور قابلیت تحلیل داده های متغیرهای مزرعه را نیز از ماموریت های این سامانه است. کشاورز با تحلیل داده های حسابداری قطعه، حسابدرای انبار و همینطور متغیرهای مکانیزاسیون خود در هر لحظه میتواند کلیه فاکتورهای مزرعه را به بهترین نحو ممکن مدیریت کرده و موجبات افزایش راندمان را در بخش تولید فراهم کند.


بخش مدیر (President)

این بخش با ثبت نام مدیریت اصلی مزرعه صورت میگیرد. در این بخش کلیه داده های ثبتی مزرعه قابل رویت می باشد.
در این بخش مدیر تعداد کارشناسان را مشخص کرده و کاربرهایی را تعریف میکند. کاربرها با تاریخ ورود و تاریخ انقضاء در سیستم مشخص می شوند.
در این بخش کل قسمت های مدیریت مزرعه قابل رویت و دریافت خروجی ها اولیه امکان پذیر می باشد.
در این بخش کلیه مشاهدات قابلیت رویت بر روی نمودار، گراف و نقشه ها خواهد بود.
برای ایجاد مزرعه مشخصات کامل مزرعه ثبت خواهد شد.


بخش کارشناسان (User Expert)

در این بخش کارشناسان یا کاربرها دسترسی به ثبت داده های مزرعه را دارند.
در این بخش قابلیت ایجاد مزرعه و باغ وجود دارد.
کارشناس مربوطه با نام آن در قطعه بخش هر قطعه برای ایشان فعال می شود. این بخش فقط برای ورود اطلاعات و داده های هر قطعه می باشد.


• پنل تغذیه گیاهی (در این پنل کلیه داده های کوددهی هر قطعه با کلیه جزییات ان ثبت می شود)
• پنل آبیاری (در این پنل کلیه داده های زمان، مقدار، مشخصات ابگیر، ساعات و تاریخ آبیاری ثبت خواهد شد)
• پنل کاشت (در این پنل کلیه دادهها مربوط به کاشت، از نوع رقم، میزان، تاریخ کاشت، امادهسازی زمین و دیگر متغیرهای کاشت قابلیت ثبت را دارد.
• پنل داشت (در این پنل کلیه عملیات داشت قابل ثبت است از جمله سمپاشی ها، وجین ها و کلیه عملیات داشت)
• پنل برداشت (در این پنل کلیه کیل گیری ها و داده های عملکرد نهایی ثبت و قابل مشاهده خواهد بود)